Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku – Ankebut Group International

Bilindiği üzere gün geçti teknoloji gelişmekte bununla birlikte tüm işlemler bu bilişim ürünleri üzerine kaymaktadır. Bu şekilde işler hem hızlı hem de daha az sorunla yapılmaktadır. Örnek vermek gerekirse eskiden herhangi bir kurumda bir dosyanızı ararken günlerce dosyanızın arşivlerden çıkmasını beklerken günümüzde birkaç saniye içerisinde istediğiniz dosyalara ulaşabilmektesiniz. Aynı zamanda artık bankacılık işlemlerinin neredeyse %80’ni mobil cihazlar üzerinden hızlı ve güvenilir şekilde yapılmaktadır. Tabi ki teknoloji geliştikçe modern hırsızlarında gözleri buraya dikilmiş bulunmaktadır. Yasadışı yollarla hackleme dediğimiz yasadışı yollarla bilgilerinizi ele geçirmekte ve istedikleri gibi değişiklikler yapabilmektedir. Bu bahsetmiş olduklarımız işin en basit şeklidir. İnternet üzerinde daha bir çok farklı konuda yasadışı işlemler yapılmaktadır. Bu suçların sayısı ve çeşitleri fazlalaştıkça kişi ve kurumların bu alanda güvenliğini sağlamak için Bilişim Hukuku adlı hukuk alanında bir dal ortaya çıkmıştır.

Bilişim HukukuBilişim hukuku software ve hardware olarak yapılan tüm kötü amaçlı saldırıları önlemek ve önüne geçmek amacıyla çalışmaktadır. Teknolojinin bile son sürat geliştiği günümüzde Bilişim Hukukunun kapsamında bu doğrultuda genişlemektedir. Çok yakın bir süre içinde bir çok hukuk dalının önünde geleceği aşinadır. Bilişim konusunda herhangi bir problem yaşadığınızda bizlere başvurabilirsiniz. Sürekli gelişen ve değişen mevzuatı yakından takip eden avukat kadromuz ile sizlerin yanınızdayız. Bu hukuk dalı diğer hukuk dalları ile karşılaştırılmayacak kadar önemli bir daldır. Mesela bir boşanma davasında geçmişte yaşanılan bir çok mahkeme ve bunların tutanakları bir şekilde davanın şeklini belirler veya bir iş davasıda bu şekildedir. Ama daha bilişim alanında yeni icat edilmiş bir saldırı biçimi veya zarar konusunda daha önceden herhangi bir dava olamayacağı için veya mevzuatlar bu anlamda yetersiz kalabileceği için Bilişim Hukuku Avukatlarının davanın seyrinde çok önemi bulunmaktadır.

 

Gün geçtikçe deep web dediğimiz alanda  çok farklı çeşitte suçlar işlenmektedir. Günümüzde Bitcoin denilen elektronik paranın bu kadar hızlı artmasının da tek sebebi budur. Çünkü bitcoin aracılığıyla ödeme alan kişilerin izini sürmek imkansız gibi bir şeydir. Uluslar ancak bu işlerin cezai yaptırımlarını arttırarak bunların önüne geçmeye çalışacaktır.

 

Bizi Seçen Müşterilerimiz