Resim Kaldırma

Resim Kaldırma

Resim Kaldırma – Ankebut Group International

Resim kaldırma, İnternet’te bilginiz ve rızanız dışında yayınlanan size ait fotoğrafların arama motorlarından silinmesi ve bir daha ulaşılmayacak hale getirilmesi işlemidir. Resim kaldırma hizmeti sayesinde başkaları tarafından görülmesini istemediğiniz, arama sonuçlarında çıkan fotoğraflarınızdan kurtulma ve sanal ortamdan silinmesini sağlamanız mümkündür.

İnternet günümüzün en önemli ve en fazla kullanılan kitle iletişim aracı haline gelmiştir. Öyle ki internet konusunda hem ulusal hem de uluslararası mevzuat hazırlama ve uygulama yoluna gidilmiş, bilişim suçları diye bir alan oluşmuş, ceza kanunlarında değişiklik yapılmıştır. İnternette yer alan haber ve yayınlar veya internet yolu ile işlenen suçlar sebebiyle açılan davaların sayısı milyonları bulmaktadır. Ancak tüm bu olumsuz sonuçlarına ve yasal müeyyidelere rağmen, kişi veya kurumlara ilişkin yazılı veya görsel bilgilerin internet ortamında yer alması birkaç saniye sürmektedir.

İnternet üzerinden asılsız veya rencide edici bilgi ve fotoğraf paylaşımı yapan sitelerin büyük kısmının IP adresinin teknik takip ile bulunması da mümkün değildir. Bu yüzden olayın yargıya intikal ettirilmesi çözüm olmaz. Yıllarca süren davalar, delil yetersizliği veya sonuçsuz teknik takip sebebiyle kapatılan dosyalar sadece mahkemelerin iş yükünü artırır. Bu arada ilgili hakkında yapılan bu yayın sebebiyle kişisel itibar kaybı, kariyerin olumsuz etkilenmesi, maddi ve manevi zarar görme gibi sonuçlar da engellenememektedir.

Resim Kaldırma

İşte bu yüzden kişinin kendisi veya yakınları hakkında yayınlanan ve kişilik haklarını zedeleyici nitelikteki fotoğrafların kaldırılmasını sağlaması en basit ve pratik yöntemdir. Ancak resim kaldırma, cep telefonundan fotoğraf silmek gibi kolay bir iş değildir. Teknik bilgi ve uygun bilişim altyapısı gerektirdiği gibi süreç ve prosedürler bakımından da profesyonel uygulama yapılmalıdır.

Eğer internette olmasından rahatsız olduğunuz, arama motorlarından ulaşılabilen, rızanız ve bilginiz dışında yayınlanmış bir fotoğrafınız varsa, resim kaldırma hizmeti ile bundan sonsuza kadar kurtulmanız mümkün.

Ankebut Bilişim olarak böyle bir durumdan ne kadar rahatsız olduğunuzu biliyor ve size yardımcı olmak için gerekli profesyonel hizmeti veriyoruz. Günün her saati çalışan ekibimiz, kaldırılmasını istediğiniz resimlerinizden kurtulmanız için size bir telefon kadar uzakta.

Bizi Seçen Müşterilerimiz