Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi – Ankebut Group International

Tanıtım filmi, bir ürünün, hizmetin, kişinin, kurumun ve eserin varlığından ve faaliyetlerinden herkesin haberdar olması amacıyla hazırlanan özet niteliğinde bir uygulamadır. Ortaya konulan bir iş veya şeyin hedef kitleye ulaştırılmasının sağlanması ve amacın gerçeklemesi bakımından büyük önem taşıyan tanıtım filmi, kısa ama tercih sebebi olacak nitelikte hazırlanmalıdır.

Tanıtmak istediğiniz ne olursa olsun, etkili bir tanıtım filmi ile daha geniş bir kitleye diğer yöntemlerden daha kısa bir zamanda mesajınızın ulaşmasını sağlarsınız. Bu anlamda reklam filmi ile büyük benzerlikler gösteren tanıtım filmi, tanıtma yöntemi bakımından reklam filminden ayrılır.

Tanıtım Filmi

Reklam filmlerinde ürün veya hizmetin akılda kalıcı çeşitli donelerle tüketiciye arzı yapılırken, tanıtım filmi doğrudan ürüne veya tanıtılmak istenen şeye odaklıdır. Amaç semboller, ifadeler, cingıl veya kurgu kullanmadan tanıtılmak istenen şeyin görsel sunumudur. Tanıtım filminin akılda kalıcı olmasından çok özellik ve içeriği hakkında farkındalık sağlamak amacı vardır. Bu yüzden reklam filminden farklı yöntem ve bakış açısı gerektirir.

İster bir kişiye, ister bir kuruma, ister bir mala, isterse bir hizmete ilişkin olsun; iyi bir tanıtım filmi ilgili konuda amaçlanan sonucu kısa süre içerisinde elde etmenizi sağlar. Tüketici ev alırken inşaat firması ile ilgili reklam filmi yerine, satışa sunulan evlerin özelliklerini gösteren bir tanıtım filmini tercih eder. Çünkü evi görmeye gitmek konusundaki kararını tanıtım filmini gördükten sonra verecektir. Eğer tüketicinin ilgisini çekecek şekilde hazırlanmış bir tanıtım filmi varsa alma niyeti ile evi görmeye gidecektir. Bir konut projesi hakkında hazırlanan iyi bir tanıtım filmi, inşaat şirketi için hazırlanan reklam filminden çok daha etkili sonuçlar sağlayabilir.

Neyi tanıtmak istiyorsunuz? Ankebut Bilişim olarak bizim için tanıtmak istediğiniz şeyin ürün, hizmet veya kişisel başarınız olması arasında fark yoktur. Bize tanıtmak istediğiniz konu hakkında bilgi vermeniz, hedef kitlenizi seçmeniz, amaç ve sonuç hakkındaki beklentinizi anlatmanız yeterlidir. Hazırlık, çekim ekibi, ulaşım, teknik destek, cast, bilgisayar uygulamaları, post prodüksiyon aşamalarının tamamını sizin için gerçekleştiriyor ve mükemmel bir tanıtım filmine sahip olmanızı sağlıyoruz.

Bizi Seçen Müşterilerimiz