Kötü Haber Kaldırma

Kötü Haber Kaldırma

Kötü Haber Kaldırma – Ankebut Group International

Kötü haber kaldırma veya içerik silme, bir kişi veya kurum hakkında internette yayınlanan rahatsız edici ve itibarsızlaştıran her türlü bilginin bir daha bulunamayacak şekilde tüm arama motorlarından kaldırılmasıdır.

Hayatımıza inanılmaz bir hızla giren ve artık gezegende yaşayan her şey ve herkes hakkındaki tüm bilgilerin saniyeler içinde elde edilebildiği internet, kişisel itibar ve gelecek açısından da etkin rol oynamaya başladı. İnsanların veya firmaların değerlendirilmesi ve haklarında bilgi toplanması için arama motorlarında kısa bir süre gezinmek yeterli hale geldi. Bu durum aynı zamanda asılsız haberlerin, gerçek dışı video ve görsellerin de herkesin ulaşabileceği şekilde sunulmasını sağladı.

Ne yazık ki sınırsız bir arena olan internette yer alan haber veya görseller konusunda ilgililerin önleme gibi bir şansları yok. Durum ancak internet ortamına yayıldıktan ve herkes tarafında ulaşılabilir hale geldikten sonra öğreniliyor ve ilgili için hem maddi hem manevi olarak can sıkıcı bir durum halini alıyor.

Kötü Haber Kaldırma

İşte kötü haber kaldırma uygulaması, hakkındaki olumsuz veya asılsız bilgi ve görsellerin arama motoru sonuçlarında çıkmasını önlemek, ulaşılabilirliğini tamamen ortadan kaldırmak için gerçekleştirilen teknik bir işlem. Bu sayede ilgilinin kendi hakkında görülmesini istemediği bilgileri ve asılsız haberleri ortadan kaldırması mümkün hale geliyor.

Kötü haber kaldırma işlemi için içeriğin kişisel itibarı zedeleyecek nitelikte olması gerekiyor. Kişi veya kurumların geleceğini etkileyecek, haklarında olumsuz kanaat oluşmasına sebep olacak içerikleri kaldırtmayı hak olarak kabul eden Avrupa Birliği Adalet Divanı’nın bu konudaki kararından sonra, Google gibi arama motorlarından “unutulma hakkı” olarak adlandırılan bir talepte bulunulabileceği kabul edildi. Ancak kötü haber kaldırma işlemi için belirli internet prosedürlerinin yerine getirilmesi, yazışmalar ile çeşitli program ve uygulamaların kullanımı olmadan bu mümkün değil. Bu yüzden profesyonel yardım alınması gerekiyor.

Ankebut Bilişim olarak, asılsız veya rahatsız edici şekilde internette yer alan bilgi ve görseller hakkında kötü haber kaldırma işlemini sizin adınıza gerçekleştiriyoruz. Tüm teknik uygulamaları, internet protokollerini ve yazışmaları süratle yaparak en kısa zamanda kişisel itibarınıza zarar veren içeriklerden kurtarıyoruz. Kötü haber kaldırma ve diğer internet içerikleri ile ilgili her konuda iletişim numaralarından bize ulaşabilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bizi Seçen Müşterilerimiz