Olumsuz İçerik Kaldırma

Olumsuz İçerik Kaldırma

Olumsuz İçerik Kaldırma – Ankebut Group International

Olumsuz içerik kaldırma, internette yer alan rahatsız edici, asılsız haber veya bilgilerin, ilgilinin talebi üzerine bir daha arama sonuçlarında çıkmayacak şekilde silinmesi işlemidir. Olumsuz içerik kaldırma hem kariyer planlaması hem de sosyal anlamda kişinin pozisyonunda artı değer yaratır. Kurum veya işletmeler için de marka değerinin korunması ve müşteri kitlesinin artırılması açısından büyük avantaj sağlar.

Olumsuz içerik kaldırma uygulamasını geniş anlamda düşünmek gerekir. Çünkü söz konusu “olumsuz içerik” bir haber, görsel veya forumlarda ve çeşitli bloglarda yer alan kişisel ifadeler olabilir. Yani kişi veya kurumları itibarsızlaştıracak her türlü bilgi ve verinin internet ortamından kaldırılmasının sağlandığı teknik bir uygulamadır.

Olumsuz içerik;

  • Kişinin rızası dışında paylaşılmış ses, yazı, video veya resim,
  • Sosyal medyada yer alan çeşitli paylaşımlar,
  • Kaynağı veya muhatabı bulunamayan web sitelerindeki asılsız veya olumsuz haberler,
  • Geçmişte yaşanan ama geleceği etkileyecek kötü bir olaya ilişkin bilgiler,
  • Forum veya bloglarda yayınlanan kişisel görüş ve paylaşımlar,

Gibi çeşitli konularda olabilir.

Olumsuz İçerik Kaldırma       Olumsuz içerik kaldırma hem kişi hem de işletmeler bakımından avantaj sağlar.  Öncelikle bu içeriklerin doğru olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapma şansınız olmadığı gibi hali hazırda internette yer alan ve çok sayıda kişi tarafından görülen bir bilgi ile ilgili geri dönüş mümkün değildir. Olayı yargıya taşımanız halinde mahkeme tarafından yayının engellenmesi aylar bazen yıllar alabilir. İlgili web sitesine müracaat etseniz bile kaldırmak zorunda olmadıklarını söyleyeceklerdir. Bu durumda en fazla aksini ispat etmek amacıyla bir dava açmak ve haklı görülürseniz tazminat talep etmekten başka seçeneğiniz yoktur. Bu zaman zarfında oluşacak itibarsızlaşma, maddi ve manevi kayıpların telafisi ise imkansızdır. Kaldı ki olayın yargıya taşınması halinde de verilerin toplanması ve teknik delillerin bir araya getirilmesi için profesyonel yardıma ihtiyacınız olacaktır.

Canınızı sıkan, maddi ve manevi kayıplar yaşamanıza sebep olan, kişilik haklarınıza zarar veren bu tür bilgilerin kaldırılması, bu konuda teknik hizmet ve desteğin sağlanması için Ankebut Bilişim olarak profesyonel bir ekiple ve günün 24 saati hizmetinizdeyiz.

Bizi Seçen Müşterilerimiz