DMCA Çözümleri

DMCA Çözümleri

DMCA Çözümleri – Ankebut Group International

Ankebut Bilişim olarak sunduğumuz DMCA çözümleri, web projelerini güvence altına alma hizmetidir. DMCA’nın açılımı, Digital Millennium Copyright Act’tir ve bu yasa kapsamındaki haklardan yararlanabilmek için Ankebut Bilişim’e başvuru yapmak yeterli olmaktadır. Bu sayede web sunucularının içeriğinin kopyalansa bile arama motorlarında görülemeyeceği garanti edilebilmektedir. DMCA yasasının geçerli olmadığı bazı kıyı ötesi ülkeler de vardır. Bu ülkelerde DMCA yasasını görmezden gelen barındırma servisleri bulunmaktadır ve buralar için ABD yasaları geçerli değildir. Bunlar için de “kıyı ötesi” çözümler bulunmaktadır. Başta Rusya olmak üzere Ukrayna, Panama, Hollanda, Litvanya, Finlandiya, İsveç ve Danimarka ile İzlanda, başta gelen kıyı ötesi ülkelerdendir. Telif hakkını ihlal edilmemesi önemlidir. İhlal söz konusu olduğunda, bu ihlali gerçekleştiren yayıncı ekonomik yaptırımla karşı karşıya kalabilmektedir. Büyük yayıncılar için pek fazla sorun oluşturmayan bu durum, küçük yayıncılara önemli maddi kayba neden olmaktadır. Hatta telif hakkını ihlal eden küçük yayıncının, ekonomik ceza nedeniyle kapanması da söz konusu olabilmektedir.

DMCA Çözümleri

Gerek büyük gerekse küçük ölçekli yayıncılara güvenli DMCA çözümleri Ankebut Bilişim olarak sunmaktayız. Her ne kadar şirket olan büyük yayıncıların anlaşmalı olduğu hukuk büroları olsa da ve bu bürolardaki avukatlar sorunlara çözüm bulsa da, telif hakkı ile ilgili zaman zaman sorunlar yaşanabilmektedir. Küçük yayıncılar ise ekonomik güçleri fazla olmadığı için herhangi bir olumsuzluk karşısında büyük maddi kayıplara uğrayabilmektedir. Ayrıca küçük yayıncıların telif hakkı ihlallerine karşı kendilerini savunma güçleri de bulunmamaktadır. Ankebut Bilişim olarak uzmanlar tarafından hazırlanan sistem üzerinden, küçük yayıncılara bu gibi ihlallere karşı destek vermektedir. Özellikle blog yayınlarında telif hakkı ihlali olması durumunda Ankebut Bilişim olarak DMCA çözümü sunarak yapılan yayınların izinsiz olarak kullanılmasını engellemekteyiz.

DMCA çözümleri, Dünya Telif Hakları örgütü tarafından hazırlanan Telif Hakkı yasasının uygulanmasıdır. DMCA, internet ortamında yazılan bir yazıyı, yayınlanan bir fotoğrafı ya da videoyu izinsiz kullanımını önleyen bir yasadır. Ankebut Bilişim olarak tüm bu materyallerin izinsiz alınmasını önlemekteyiz. Firma ya da şahsa ait olan yayınların izinsiz olarak yayınlanması durumunda Ankebut Bilişim aracılığı ile DMCA kapsamında bir bildiri gönderilmektedir. Buna rağmen ihlal devam ederse, ilgili sayfa arama sonuçlarından kaldırılmaktadır.

Bizi Seçen Müşterilerimiz