Türkiye'de Bilişim Hukuku

Türkiye'de Bilişim Hukuku

Türkiye’de Bilişim Hukuku – Ankebut Group International

Global dünyada artık suç kavramı da globalleşmektedir. Eskiden bir banka soymak için o bankaya gitmeniz , kişileri etkisiz hale getirmeniz bununla birlikte bir çok canlı riski göze almanız gerekiyordu. Günümüzde ise Dünyanın bir ucundaki bir banka soyguncusu dünyanın bir başka ucundaki bir bankayı rahatlıkla soyabilmektedir. Ayrıca bunu oturduğu yerden önündeki bilgisayar vasıtası ile halletmektedir. Maalesef gün geçtikçe bu tarz hackerların sayısı sürekli olarak artmaktadır. Bilişim öyle yada böyle içinde olan her kurum, kuruluş ve kişi için bu büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Herkes kendi bilgileri doğrultusunda bunu önlemeye çalışsa da  belli bir yere kadar kendini koruyabilmektedir. Bu sadece sizin kendi önlemleriniz ile durdurulabilecek bir şey değildir. Aynı zamanda bunun ile ilgili ülkelerde ciddi yaptırımlar yapılması gerekmektedir. Bu sebeple her ülkede son zamanlarda Bilişim Hukuku dalı oluşmuştur. Türkiye’de bilişim hukuku kavramı da gün geçtikçe bu tarz saldırı ve suçlarında ülkemizde gerçekleşmesinden dolayı duyulmaya başlanmıştır.

 

Türkiye'de Bilişim HukukuTürkiye’de Bilişim Hukuku mevzuat açısından sürekli kendisini yenilemektedir. Gün geçtikçe bilişim üzerinde farklı boyutlarda saldırı ve suçlar işlenmektedir. Bu suçlar karşısında mevzuatlar zaman zaman yetersiz kalsa da her dava bir sonrakine örnek oluşturmakta ve bu alandaki boşluklarda zamanla dolmaktadır. Türkiye’de bir çok konuda öncü olan kuruluşumuz ,  Bilişim Hukuku alanında da sektörde öncü olmaktadır. Bilişim konusunda bir savunma yapabilmeniz için öncelikle bu alanda bilginiz olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde müvekkilinizin haklarını savunabilirsiniz. Genç ve deneyimli avukat kadromuz ile Türkiye’de bilişim hukuku konusunda karşılaşabileceğiniz her türlü sorunda yanınızdayız.

 

Bilişim suçları genelde kurum veya kuruluşlara diğer türlü verilen zararlara göre çok daha büyük zararlar vermekte ve izi çok daha zor sürülmektedir. Böyle bir durumda yaptırımların diğer suçlara göre çok daha ağır olması gerekmektedir. Çünkü genelde mağdur olan kişiler bu konulara çok yabancı kişi ve kuruluşlardır.  Ülkemizde maalesef bir çok kişi veya kuruluş böyle bir şeyle karşılaştığında ne yapabileceğini bilmemekte veya zanlıların bulunacaklarına inanmadıkları için dava açmamaktadırlar. Aksine bu davalar açılmalıdır ki bu tarz kötü niyetli kişiler yakalanabilsin ve ceza alsınlar. Ancak bu şekilde Bilişim Hukuku mevzuatları oturacak ve hak edenler cezalarını bulacaktır.

Bizi Seçen Müşterilerimiz