Dijital Milennium Copyright Act

Dijital Milennium Copyright Act

Dijital Milennium Copyright Act – Ankebut Group International

Dijital Milennium Copyright Act, kısaca DMCA olarak tanımlanmaktadır. Ankebut Bilişim, olarak internet üzerinden telif hakları yasasını ihlal edenlere yönelik profesyonel çözümler üretmektedir. Bu internet üzerinden yapılan bir koruma yasasıdır ve Birleşmiş Milletler kanunlarından yola çıkarak geliştirilmiştir. Ankebut Bilişim, geliştirdiği sistem sayesinde web sitelerinin içeriklerini koruma altına almakta, kopya içeriklerin kaldırılmasını sağlamaktadır. Web sitelerin içeriklerinde bulunan yazı, fotoğraf ve video gibi tüm materyallerin başka web sitesinde de yer alması istenmiyorsa, DMCA koruması kapsamında olmak gereklidir. Ankebut Bilişim’in DMCA çözümlerinden yararlanılmaması durumunda web sitesindeki tüm içerikler savunmasız hale gelmekte ve başka web sitelerinde yayınlanmaktadır. Böyle durumda arama motoru Google, içerikleri kopya olarak nitelendirmekte, bunun sonucunda ilgili sayfayı arama sonuçlarından kaldırabilmektedir. Bu nedenle tüm web sitelerinin DMCA çözümlerinden yararlanması tavsiye edilmektedir. Ankebut Bilişim olarak bu konuda sınırsız destek sağlamaktayız.

Dijital Milennium Copyright Act

Dijital Milennium Copyright Act, ABD’nin telif yasasıdır. Bu yasa, 1998 yılının 28 Ekim tarihinde yürürlüğe girmiştir. Yasa, telif hakkı olmaksızın teknolojik ürün imal etmenin ve dağıtmanın, telif hakkı ile koruma altına alınmış tüm eserlere ulaşmanın önlenmesini sağlayan devre dışı bırakmayı amaçlayan servisleri suç kapsamına almaktadır. Yasa, bu işlemi telif haklarını ihlal etmese bile suç olarak nitelendirmiştir. Yasa ayrıca, bu işlemlerin internet üzerinde yapılması durumunda cezayı artırmaktadır. Ankebut Bilişim, bu yasa kapsamında hizmet vermekte, internet ortamındaki tüm materyalleri DMCA kapsamında koruma altına almaktadır. DMCA’da beş ana başlık vardır ve bunlardan ikincisi interneti ilgilendirmektedir. İçeriği de bağlantı servisi sunan OSP ve ISP benzeri şirketleri kapsamaktadır. Yasaya göre OSP veya ISP şirketlerinin belirli şartlara uyma zorunluluğu vardır ve bu şirketlerin, telif hakkını ihlal eden tüm belgelere erişimi önlemesi, ya da belgeleri sistemlerinden tamamen silmesi gereklidir.

Ankebut Bilişim tarafından yapılan telif hakkı ihlali ile ilgili tüm ikazlara arama motorları anında cevap vermektedir. Şirketimizin amacı, telif hakkı ihlallerinden arama motorlarının anında haberdar olmasını sağlamaktır. Ayrıca Ankebut Bilişim, sahte ya da zor anlaşılır ikazların sayısını azaltmaktadır. Bunun için Ankebut Bilişim tarafından sunulan Dijital Milennium Copyright Act çözümlerinden yararlanmak yeterli olmaktadır.

Bizi Seçen Müşterilerimiz