Telif Hakkı Koruma

Telif Hakkı Koruma

Telif Hakkı Koruma – Ankebut Group International

Telif hakkı koruma hizmeti veren Ankebut Bilişim, firmaların internet ortamında yayınladığı yazılar, fotoğraflar, videolar gibi tüm yayınlarının korunmasını amaçlamaktadır. Telif hakkı, kişinin ya da firmanın ürettiği ürünlerde hukuki olarak sağlanan haklardır. Eserlerin mutlaka koruma altına alınması gereklidir. Aksi taktide yayınlar başka firma ya da kişiler tarafından rahatlıkla kopyalanabilmekte, bu durum da olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. İnternet ortamında yayınlanan tüm eserler, telif hakları koruma yasası ile güvence altına alınmıştır. Bunun için de özel bir koruma sistemi geliştirilmiştir. Ankebut Bilişim, bu sistemleri kullanarak web ortamında yayınlanan tüm eserleri koruma altına almakta, izinsiz yayın yapan kişi ya da kuruluşların bu yayınlarının engellenmesini sağlamaktadır. Fikri hakların ekonomik açıdan korunması önemlidir ve bu korumanın ekonomik kazancının da inkâr edilmesi söz konusu değildir.

Telif Hakkı Koruma

Ankebut Bilişim, telif hakkı koruma sistemi ile yaratıcı düşüncelerin kopyalanması ve böylece kullanılmasını engellemektedir. Dünya standartlarındaki yöntemleri ile web ortamındaki yayınları koruma hizmeti veren şirketimiz, böylece fikri ve sanat eserlerinin üzerindeki hakların korumasını gerçekleştirmektedir. Telif hakları soyut bir kavramdır. Bu haklar, insan düşüncesinin maddi olmayan materyallerini güvence altına almaktadır. Normalde telif haklarında koruma talebi hangi ülkeden geliyorsa, o ülkenin mevzuatı devreye girmektedir. Ancak web ortamındaki telif haklarını korumak, geçerli olan bir sistem üzerinden gerçekleştirilmektedir ve Ankebut Bilişim, bu sistemi, bünyesindeki profesyonel personeli ile güvenli bir şekilde kullanmaktadır. Telif hakkı, mutlak hak niteliğindedir.

Normal şartlarda telif hakları, belli bir süre korunmaktadır. Bu süre, fikir ve sanat eserlerinde 70 yıldır. Ancak web üzerindeki yayınların telif hakkı koruma uygulaması süresizdir. Tüm eserlerin, eserin yayınlandığı andan itibaren koruma altına alınması söz konusudur. Bu nedenle eser için web ortamında yayınlandığında herhangi bir kuruma tescil ettirilmesine gerek yoktur. Ancak özel sistemle koruma için firmamıza başvurulması tavsiye edilmektedir. Bu sayede telif haklarının ihlal edilmesinin önüne geçilmekte, Ankebut Bilişim sayesinde ihlallere hızlı bir şekilde cevap verilmektedir. Bu sayede özgün içerikler süresiz olarak koruma altına alınmaktadır. Şirketimiz, bu konuda sınırsız çözüm sunmaktadır.

Bizi Seçen Müşterilerimiz