Video Kaldırma

Video Kaldırma                      

Video Kaldırma – Ankebut Group International

Video kaldırma, internette yayınlanan uygunsuz veya rahatsız edici kişisel görüntülerin bir daha arama motorlarında veya sosyal medyada bulunamayacak şekilde silinmesinin sağlanmasıdır. Video kaldırma rızanız dışında yayınlanan size veya velayetiniz altındaki çocuklarınıza ilişkin videolardan kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayan en hızlı ve etkili yöntemdir.

Özellikle gençler arasında yaygın olarak kullanılan video paylaşımı, bazen istenmeyen görüntülerin internette yer almasına sebep oluyor. Yetişkinlerin bilgisi olmadan çekilen veya rızaları dışında paylaşılan görüntüler yanında, bir işletme veya kurum hakkında asılsız veya rencide edici videolarla sıklıkla karşılaşıyoruz.

Her ne kadar TCK 132. Madde ve devamında kişilerin bilgi ve rızası dışında ses ve görüntü kayıtlarının 3. Kişilerle paylaşılması suç olarak düzenlenmişse de; yaptırım uygulanması konusundaki gecikmeler, teknik takip sonucu delil elde edilememesi, cezaların   caydırıcı olmaktan uzaklığı sebebiyle video paylaşımlarının engellenmesi veya ortadan kaldırılması süreci yorucu ve sonuçsuz bir hal alıyor.

Video Kaldırma

Hakkınızda internette yayınlanan bir videonun kaldırılması işlemi teknik bir uygulamadır. Eğer videoyu siz veya tanıdığınız biri yayınlamışsa kaldırma ihtimaliniz düşük te olsa olabilir. Ancak video bir başkası tarafından paylaşılmışsa, arama motorlarından kalıcı olarak kaldırılmasını sağlamanız neredeyse imkansızdır. Bu konuda teknik yardım ve hizmet alarak sorundan kalıcı olarak kurtulmanız, hatta yayını yapan kişi veya web sitesi hakkındaki verileri de elde ederek yasal yollara başvurmanız mümkün.

İnternette yayınlanan videoların kaldırılması konusunda profesyonel hizmet veren Ankebut Bilişim olarak, öncelikle neler hissettiğiniz ve ne kadar rahatsız olduğunuz konusunda empati yaptığımızı bilmenizi isteriz. Ayrıca hiç kimsenin kendisi hakkında rahatsız edici veya küçük düşürücü bir videonun rızası dışında yayınlanmasına katlanmak zorunda olmadığı tartışmasızdır. Bu her şeyden önce kişilik haklarının ihlali anlamına gelir. Bu konuda yasal sürecin uzunluğu sebebiyle yaşanan maddi ve manevi yıpranmanın kişilerin geleceği, aile hayatları, kariyerleri ve sosyal statüleri üzerinde yarattığı sonuçlara yakından tanık olan ekibimiz, video kaldırma konusunda en hızlı ve kaliteli hizmeti sunmak için buradayız.

Günün her saati sizi üzen, yıpratan veya rahatsız eden internet içerikleri için bizimle iletişime geçebilir, en kısa zamanda bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Bizi Seçen Müşterilerimiz